Witaj w Naszym świecie!

Witamy w społeczności ludzi, którzy wybrali w swoim życiu podążanie za Chrystusem i Jego Nauką. Żyjemy na co dzień Prawem Bożym i jesteśmy katolikami. Dołącz do wybieramboga.pl!

Kto może dołączyć do katolickiej społeczności wybieramboga.pl?

Wszyscy wierzący od dawna, dopiero co nawróceni, pragnący się nawrócić i poczuć głęboką atmosferę prawdziwego ducha wiary katolickiej – wszyscy mogą czuć się przez nas zaproszeni do udziału w kazaniach, modlitwach i codziennym życiu wspólnoty wybieramboga.pl.

Najważniejsze są dla nas Twoje szczere chęci, Twoja aktywność i regularność w uczestnictwie we wspólnocie oraz nawracaniu się na co dzień. Jako Twoi przyjaciele, obiecujemy zawsze wspierać Cię na drodze do Twojego uświęcenia, w którym my chcemy ludziom pomagać, nie oczekując niczego w zamian – czyli dokładnie tak, jak nauczał nasz Mistrz – Pan Jezus. Ponadto, zapraszamy do nas również dzieci, nastolatków, czyli młodzież szkolną i studentów z nie tylko katolickich środowisk akademickich. Jak wspomnieliśmy, nie ma dla nas znaczenia to, jak trudna była Twoja przeszłość, ponieważ każdy nawracający się człowiek ma swoją wyjątkową, indywidualną drogę do świętości, a jeśli zechcesz, to będziesz mógł podzielić się z nami swoim świadectwem, bowiem jesteśmy też po to, aby świadczyć i inspirować innych swoją wiarą do dobrych rzeczy oraz walki z grzechem. Każda osoba znajdzie u nas zainteresowanie, odpowiednią pomoc, rodzinne wręcz ciepło i podobnych do siebie przyjaciół – nikt z nas nie jest i nie będzie samotną wyspą!

Nie posiadamy również tradycji zwracania uwagi na to, jakie masz poglądy polityczne, czy masz rodzinę, czy masz partnera lub partnerkę – na pewno nikt nie ,,wytknie” Ci tutaj tego, co mu się w Tobie nie podoba, ponieważ w pełni akceptujemy Cię takiego, jakim jesteś i nie musisz spełniać jakichkolwiek z tego typu kryteriów. Nie interesuje nas także Twój status materialny, pozycja społeczna, narodowość, kolor skóry, pochodzenie, ani Twój ulubiony kolor – rozumiemy, że każdy z nas jest na swój sposób indywidualnością, którą należy szanować tak samo jak innych, ponieważ wszyscy w naszej wspólnocie wybieramboga.pl zasługują na zdrowy, ludzki szacunek i uznanie.

Co przygotowała dla Ciebie wspólnota wybieramboga.pl?

Przede wszystkim jesteśmy grupą serdecznych i wierzących ludzi, którzy stawiają na integrację i nawiązywanie relacji nie tylko z Panem Bogiem, ale również z naszymi wspólnotowymi współbraćmi w wierze. Czy mamy jeszcze coś, czym moglibyśmy Cię zaskoczyć, zainteresować, zaciekawić? Jasne. Co to takiego? Postaramy się jak najzwięźlej przybliżyć Ci projekty, które realizujemy, nad którymi też ciągle pracujemy, udoskonalając je, by stały się milsze Panu Bogu i przystępniejsze dla naszych braci i sióstr.

Pierwszym z nich są Kapliczki – opisujemy historie wybranych kapliczek przydrożnych bez pomijania niewygodnych faktów takich jak pożary i akty wandalizmu wobec nich – absolutnie bez cenzury – życiorys niejednej kapliczki wciągnie Cię na zabój i na pewno długo pozostanie w Twojej pamięci.

Drugim wyróżniającym nas projektem są nasze regularne, wspólne refleksje wynikające z lektury Poezji Księży – przenikliwego duchowo, doświadczonego życiowo kapłańskiego spojrzenia nie tylko na sprawy wiary katolickiej, lecz także na całą otaczają nas rzeczywistość od najprostszych czynności, przez codzienne obowiązki aż do czynów wzniosłych i szlachetnych.

Kolejna inicjatywa to udostępnianie przez nas Podcastów z pełnymi nadziei i “petardy” kazaniami ks. Grzegorza Mazura – są zamieszczane na naszej stronie w każdą niedzielę.

Słowo na Niedzielę – to niezwykle interesujące i głębokie rozważania nad treściami z Pisma Świętego, którego autorem jest ks. Grzegorz Mazur. Zamieszczane w każdą sobotę na stronie wybieramboga.pl oraz naszych SM. Nawet, jeżeli jesteś osobą dobrze znającą Pismo, to zawsze warto sobie je przypomnieć nie tylko dla siebie, ale i dla Chwały Boga i dla chwili zaspokojenia głodu duchowego. 

Teraz, po przeczytaniu tego tekstu, jesteś już odpowiednio wtajemniczony i świadomy spraw toczących się w naszej wspólnocie. Jeśli jesteś już zdecydowany – nie czekaj, spotkajmy się…

POZNAJ NAS!

Naszą misją jest wspomagać innych w ich odnajdywaniu swojej indywidualnej drogi do Pana Boga. Współtworzymy przyjazne miejsce dla wszystkich szukających Go jak i tych, którzy już odnaleźli w sobie Boga i żyją Jego Obecnością. Nasz ulubiony cytat, to: „Najlepsze miejsce jest tam, gdzie można drugim wyświadczyć najwięcej dobra.” – bł. Karol de Foucauld. 

Dołączając do naszej inicjatywy, pomóż nam się rozwijać i tworzyć „Przyjazny portal katolicki dla wszystkich”.

Skontaktuj się z nami;

portal.katolicki@wybieramboga.pl

Jeśli masz chwilę czasu, to sprawdź, jak jeszcze możesz z nami współpracować.

Możesz nas odwiedzić na Facebooku Instagramie.

I pamiętaj, by każdego dnia powtarzać sobie:

Wybieram Boga!