„Śpieszmy się kochać ludzi – tak szybko odchodzą”

„Śpieszmy się”

O "Twardych Rozmowach"

Twarde Rozmowy, to nasz autorski cykl spotkań, rozmów i wspomnień o osobie księdza Jana Twardowskiego, jako przyjaciela, jako księdza, jako poety, jako wielkiego człowieka, którego twórczość znana jest w całej Polsce oraz na świecie.

Naszym celem jest podtrzymywanie pamięci o księdzu. Oddanie hołdu wielkiemu patriocie, poecie, przybliżenie jego osoby oraz propagowanie jego niezwykle bogatego dorobku literackiego. U nas będziecie mogli zapoznać się z niezwykle interesującymi faktami z życia księdza.

 

Tymi fascynującymi i niecodziennymi ciekawostkami dzielić się będą:

  • Waldemar Smaszcz. Historyk literatury, wybitny i ceniony krytyk literacki, eseista, biograf ks. Jana Twardowskiego. Z ks. Janem Twardowskim łączyła go ponad dwudziestoletnia najpierw znajomość, a potem piękna przyjaźń. Autor książki, pt. „Serce nie do pary” Instytut Wydawniczy ERICA.
  • Ks. Prałat Stanisław Banach. Absolwent Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Był słuchaczem wykładów polonistycznych ks. Jana Twardowskiego w seminarium, kazań w kościele Wizytek, uczestnikiem indywidualnych rozmów z Poetą. Autor wielu książek, m.in. „Iskry niezgasłe”. Wydawnictwo Bernardinum.
  • Ks. Jerzy Czarnota. Poeta. Absolwent Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Uczeń ks. Jana Twardowskiego. Jako poeta debiutował w 1972 roku na łamach Przewodnika Katolickiego. Autor wielu tomików wierszy, m.in. „Na drogach wiary”, „Większa połowa”, „Czerwony Różaniec”.

Wczoraj odbyło się jedno z naszych długo oczekiwanych wydarzeń – tematyczne spotkanie w muzeum Powstania Warszawskiego z cyklu spotkań autorskich o wielkim

Już DZISIAJ!!! (26 kwietnia 2022 r.) o godzinie 18:00 w Muzeum Powstania Warszawskiego, przy ul. Grzybowskiej 79 w Warszawie, odbędzie się wydarzenie

Z wielką przyjemnością zapraszamy na spotkanie „Twarde Rozmowy” do Muzeum Powstania Warszawskiego, mieszczącego się przy ul. Grzybowskiej 79 w Warszawie. Wydarzenie odbędzie

Wydarzenie „Twarde Rozmowy” to autorski cykl spotkań, rozmów i wspomnień o ks. Janie Twardowskim, którego twórczość znana jest w całej Polsce oraz na świecie. Będzie to spotkanie ze znakomitymi prelegentami. Są nimi: