Jak odpuścić i pozwolić Bogu działać?

Jak odpuścić i pozwolić Bogu działać?

Czasami negatywne myśli stają się tak bardzo częścią naszych naturalnych procesów myślowych, że nie wiemy, jak sobie z nimi poradzić. Wtedy możemy je oddać Bogu. Jednak aby mógł działać w naszym życiu potrzebuje do tego przestrzeni. 

Kiedy odpuszczamy i pozwalamy Bogu działać, to w pełni Mu się podporządkowujemy. Oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu. Odpuszczamy wszystko, co próbowaliśmy zrobić na własną rękę, aby Bóg mógł zrobić to, co tylko On może zrobić.

Odpuszczenie trudnych spraw to powiedzenie Bogu, że nie mamy wystarczającej siły, aby poradzić sobie z naszymi zmartwieniami, i że On musi przejąć kontrolę. Kiedy w końcu odpuszczamy, dajemy Bogu miejsce, by dzierżył swoje potężne ramię w naszym życiu. Kiedy nasze ręce są słabe i zmęczone, ręce Boga są silne!

Potężne jest twoje ramię! Silna jest twoja ręka! Twoja prawa ręka jest uniesiona wysoko w chwalebnej sile” Psalm 89. 13

Oddanie Bogu naszych zmartwień oznacza po prostu złożenie całkowitej wiary w Boga, aby załatwił sprawy dla naszego dobra oraz świadomość, że ostatecznie to Jego wola, a nie nasza, decyduje o wyniku.

Jak odpuścić i pozwolić Bogu działać?

Zgoda na działanie  Boże jest codziennym wyborem, chwila po chwili. Jak każda dyscyplina w życiu, czasem musimy nauczyć się odpuszczać i oddać wszystko Bogu. Zło stara się każdego nowego dnia zaćmić nasze umysły zmartwieniami, wątpliwościami i lękami. Diabeł chce, aby w naszym życiu nie było miejsca dla Boga. Odpuszczenie i pozwolenie Bogu na Jego działanie staje się stylem życia polegającym na codziennym dawaniu Mu wszystkiego.

Ilekroć pojawiają się negatywne myśli, które próbują zaatakować naszą głowę, musimy je natychmiast obciąć i oddać Bogu.

Boże miłosierdzie jest nowe każdego ranka, więc to, co wydarzyło się wczoraj, w zeszłym roku lub dekadę temu, całkowicie zniknęło. Noszenie przeszłości zajmie tylko miejsce na Bożą dobroć, łaskę i przychylność. Odnowienie naszego umysłu w Chrystusie oznacza pozbycie się wszystkich ciężarów, które On zabrał od nas, umierając za nas.

Odpuść i pozwól Bogu przejąć kontrolę. Odpuść i pozwól Bogu zająć się twoimi zmartwieniami i lękami. Odpuść i pozwól Bogu zająć się twoją przyszłością.

Możesz zacząć odpuszczać i pozwalać Bogu robić to, co tylko On może zrobić poprzez:

  1. Zaczynaj każdy dzień od ofiarowania go Bogu – Nie bierz wczorajszych błędów na czystą kartę dnia dzisiejszego. Każdego ranka pozbądź się w myślach każdego zmartwienia, wątpliwości, strachu, pomyłki i niepokoju.
  2. Oddaj to Bogu zaczynając każdy dzień od modlitwy – Rozmawiaj z Bogiem. Tak, dzień jest pełen obowiązków, ale najpierw porozmawiaj z Bogiem . Uznaj Go. Powiedz Mu, że Go kochasz . Powiedz Mu, że jesteś wdzięczny za ofiarę Jezusa za twoje życie. Zaproś Ducha Bożego, aby prowadził cię tego dnia. Zanim z kimś porozmawiasz, porozmawiaj z Bogiem . On ustawi twój dzień na właściwej ścieżce.
  3. Oddaj to Bogu, rozpoczynając każdy dzień od Pisma Świętego – otwórz Biblię i przeczytaj od miejsca, w którym przerwałeś poprzedniego dnia. Biblia jest żywa i skuteczna i jest jak chłodna woda dla twojej spragnionej duszy.
  4. Oddaj to Bogu, otaczając się zachętą – Nigdy nie dasz rady sam. Potrzebujesz ludzi, którzy wnoszą prawdę do twojego życia. Możesz także słuchać podcastów, czytać książki, oglądać filmy i słuchać muzyki chrześcijańskiej, która wzmacnia twoją wiarę i dodaje odwagi. Zawsze szukaj ludzi i środków, które możesz dodać jako duchowe bufory w swoim życiu.
  5. Oddaj to Bogu, nieustannie odnawiając swój umysł – Świat będzie nieustannie starał się dodawać zmartwienia do twojego dnia, dlatego ważne jest, abyś utrzymywał zdrowie duchowe! Nieustannie oddawaj te zmartwienia Bogu. Ufaj i wierz, że Bóg jest dla ciebie . On cię kocha i chce dla ciebie tylko tego, co najlepsze. Kiedy odpuścisz, możesz w pełni odpocząć w Jego sile. Nie musisz się martwić. Stwórca świata jest po twojej stronie.

Dlatego nie zwlekaj już dłużej! Odpuść i pozwól działać Bogu od dziś, od teraz, od natychmiast!