10 podpowiedzi, które pomogą ci być bliżej Boga

1. Zastanów się przez chwilę, w jakie sfery swojego życia jeszcze nie zaprosiłeś Pana Jezusa. Może wciąż borykasz się z jakimś cierpieniem albo słabością i nie poprosiłeś Boga o pomoc. Nie czekaj. Zaproś Go w to miejsce. Bądź pokorny i oddaj Panu to, nad czym tracisz kontrolę.

2. Zaangażuj się w czytanie i studiowanie Pisma Świętego. Nie ma lepszego sposobu na poznanie Boga, jak rozważanie Jego słów. Czytaj Ewangelię, zacznij się nią modlić, wprowadzaj wskazania do swojego życia.

3.Spróbuj każdego dnia prosić Boga o Jego błogosławieństwo. Zwróć się do Boga w modlitwie i wołaj, aby Ci pobłogosławił na nowy dzień.

4. Znajdź znajomego, przyjaciela, z którym możesz porozmawiać o Bogu. Każdy taki dialog będzie rozwijał twojego ducha i zwiększał mądrość. Zadzwoń do nich, spytaj, czy nie porozmawialiby z Tobą na tematy, które Cię zastanawiają. Uwierz, że to zacznie zmieniać twoje życie.

5. Zanim cokolwiek zrobisz albo powiesz, pomyśl, co możesz odnaleźć na ten temat w Ewangelii. Zastanów się, co Chrystus zrobiłby na twoim miejscu.

6.Miej Pismo Święte zawsze przy sobie, tak jak różaniec czy medalik na szyi. Niech te przedmioty święte będą dla Ciebie motywacją, żeby po nie sięgać w wolnej chwili.

7. Staraj się zapisywać słowa z Pisma Świętego, które czegoś Cię nauczyły albo pomogły Ci poradzić sobie z jakimś problemem.

8. Staraj się spędzać czas z Bogiem na Eucharystii nie tylko od niedzieli do niedzieli. Postaraj się w tygodniu uczestniczyć na Mszy Świętej. Tak z pragnienia serca.

9. Spróbuj pokonać w sobie gniew, depresję, lęki i frustrację. Staraj się postępować, jak Jezus. Powalcz o Królestwo Boże poprzez dobre i uczciwe życie. Pomyśl, komu możesz pomóc: przez uśmiech, dobre słowo, uczynek.

10. Słuchaj konferencji, kazań, a nawet utworów muzycznych o tematyce chrześcijańskiej. Pozwól, aby słowa zatopiły się w Twoim sercu.