Recenzja Notesów Duchowych

Notes Duchowy Wydawnictwa Pallotinum i Maluczko powstał z potrzeby serca teologów z Maluczko, choć głównym Autorem jest Duch Święty.

To proste narzędzie, które pomoże Ci przeczytać i rozważyć Ewangelię” – twierdzą Autorzy.

Struktura Notesu Duchowego jest tak wymyślona, aby codziennie zanurzyć się w jednym fragmencie Ewangelii. A każdy z nich jest opatrzony rozbudowanym komentarzem. Notes jest podzielony na rozdziały, które mają określoną ilość dni.

Notes będzie pomocny dla każdego, kto chce poznawać Chrystusa i być z Nim w relacji. Sprawdzi się również dla tych, którzy dopiero zdecydowali się żyć Ewangelią. Poza tym to świetne narzędzie dla osób, które nie mają umiejętności interpretacji Ewangelii. Bardzo pomaga tym, którzy lubią mieć miejsce do pisania przy tekście źródłowym.

Notes Duchowy znakomicie wpisuje się w trudniejsze (choć nie tylko) dni, aby postawić człowieka do pionu i być w łączności z Tym, który daje Prawdziwe Życie. Pan Bóg mówi najlepiej przez swoje Słowo. Kiedy dopada fizyczna słabość albo nie da się do końca otworzyć na to, co jest w Nim zawarte to pomocne okazują się komentarze kogoś z zewnątrz. W przypadku Notesu Duchowego wskazują one na kontekst biblijny, ale i odwołują się do teraźniejszości. Poruszają umysł i serce. Skłaniają też do refleksji. Miejsce przewidziane na notatki przyjmuje dodatkowe wnioski i dywagacje. Przydadzą się przy kolejnym zatrzymaniu nad tym samym fragmentem Ewangelii.

Notesy występują w oprawie miękkiej i czterech tomach, odpowiadających czterem Ewangeliom:

Notes duchowy Ewangelia wg Św. Łukasza liczy 415 stron
Notes duchowy Ewangelia wg Św. Jana liczy 320 stron
Notes duchowy Ewangelia wg Św. Mateusza liczy 360 stron
Notes duchowy Ewangelia wg Św. Marka liczy 208 stron

Wydawnictwo Pallottinum wydało i zajmuje się dystrybucją Notesów.

Polecam z serca Angelika Kuna z KUNAonline.
Ps. Codziennie używam Notesu 😉

Dodaj komentarz