Ćwiczenia POKORY i POSŁUSZEŃSTWA

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie w cyklu „Tylko w ciszy usłyszysz Boga, czyli jak być szczęśliwym”. Jego tematem będą ćwiczenia z zakresu wiedzy, jaką można było zdobyć w trakcie poprzednich spotkań. Zagadnienia pokory i posłuszeństwa są, jak wiadomo, ideą przewodnią cyklu. Sama teoria jednak zazwyczaj jest niewystarczająca. Zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce daje znacznie lepsze efekty w nauce.

Zapraszamy do zapoznania się z trzema zestawami ćwiczeń praktycznych, które pomogą w doskonaleniu osobowości, a także kreowaniu właściwego postępowania. Będą też omówione przykłady zachowania, które nie odzwierciedla ani prawdziwej pokory, ani prawdziwego posłuszeństwa. Przykłady te będą poparte konkretnymi słowami, które wypowiedział m.in. Jezus. Co za tym idzie, ćwiczenia pomogą w zrozumieniu prawdziwego przesłania, jakie płynie z tych wypowiedzi.

Uczestnictwo w najbliższym spotkaniu to możliwość doskonalenia postawy duchowej każdego z zainteresowanych! Serdecznie zapraszamy.

👉🏼 LINK DO ĆWICZEŃ 😇

Przykłady fałszywej pokory

Można mnożyć modlitwy i czuć się tym bardzo obciążonym, a
przed ludźmi udawać człowieka rozmodlonego, a nie mieć wrażliwego
serca względem innych. Oto przykłady:

  1. Synowa prosi teściową, żeby zajęła się dziećmi, bo ona ma wizytę u lekarza. Słyszy taką odpowiedź od teściowej, że nie może się zająć dziećmi, bo w tym czasie zawsze się modli — odmawia różaniec i nie zmieni tego.
    Maryja prosi: – „Módlcie się sercem, a nie wargami”.
  2. Inny przykład.
    Jedna z nauczycielek miała za zadanie napisać opracowanie materiału dla zespołu roboczego, którego była członkiem. Okazało się, że nic nie przygotowała. Na pytanie – dlaczego nie wykonała zadania – odpowiedziała, że nie potrafi posługiwać się komputerem. Więc zapytano ją, dlaczego nie poprosiła kogoś o pomoc? Wtedy odpowiedziała z pretensją w głosie: – To ja mam was prosić? A co wy nie wiecie, że ja nie posługuję się komputerem? Ja jestem pokorna i nie będę was o nic prosić.
    A Jezus powiedział: „Proście, a otrzymacie”.

ZESTAW ĆWICZEŃ 👇🏼

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.