TOP 10 Filmów Romantycznych na Walentynki

Kochani, obchodzimy dziś wspaniałe święto miłości 🙌🏼❤️

Historia, którego sięga głębokiej przeszłości i jest związana z Św. Walenty – biskupem Terni oraz kapłanem rzymskim. W 1496 r. został ogłoszony patronem zakochanych przez papieża Aleksandra VI 📝

A z okazji święta stworzyliśmy listę z TOP-10 niesamowitych klasycznych filmów, które najlepiej przekazują atmosferę życzliwości, szacunku i nieustającej miłości ✨🙏🏼

🍿 Zanim się pojawiłeś
Louisa Clark mieszka w niewielkim miasteczku i nie wie jeszcze, co zrobić ze swoim życiem. Niedługo dziewczynę zaczyna łączyć więź ze sparaliżowanym mężczyzną, którym się opiekuje.

🍿 Romeo i Julia
Klasyka w reżyserii Baza Luhrmanna będąca adaptacją sztuki Williama Shakespeare’a o tym samym tytule.

🍿 Szkoła uczuć
Każdej wiosny w małym portowym miasteczku w Północnej Karolinie, kiedy wiatr od morza niesie zapach soli i sosnowej żywicy, Landon Carter wspomina swoje młodzieńcze lata spędzone w tamtejszej szkole średniej oraz dziewczynę, która zmieniła jego życie.

🍿 Trzy metry nad niebem
Bestseller opowiadający historię miłosną, która skradła serca miłośników na całym świecie.

🍿 Pamiętnik
Cierpiąca na demencję Allie mieszka w domu opieki społecznej. Nie pamięta wydarzeń z przeszłości, nie rozpoznaje nawet członków rodziny.

🍿 Casablanca
Jeden z najbardziej znanych filmów w historii, przez wiele osób uważany za kultowy. Rzecz dzieje się podczas II wojny światowej.

🍿 Jeden Dzień
Emma (Anne Hathaway) i Dexter (Jim Sturgess) poznają się w noc ukończenia szkoły – 15 lipca 1988 roku.

🍿 Duma i uprzedzenie
Ekranizacja powieści Jane Austen. Życie pięciu sióstr w georgiańskiej Anglii odmienia się, gdy do sąsiedztwa sprowadza się dwóch kawalerów.

🍿 To właśnie miłość
Brytyjska bożonarodzeniowa komedia romantyczna. Osnową historii, która ma dowieść, że miłość przenika całe nasze życie, jest 10 historii z życia kilkunastu osób rozgrywających się w okresie przedświątecznym.

🍿 Czego pragną kobiety
Amerykański film z gatunku komedii romantycznej z 2000 r. w reżyserii Nancy Meyers.

Miłego oglądania i najlepsze życzenia w Dniu Zakochanych! 😇

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.