„Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość”

Pierwszą inspirującą książką w cyklu #KsiazkaNaNiedziele jest „Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość”, będąca tzw. wywiad – rzeką, który Piotr Żyłka przeprowadził z ks. Janem Kaczkowskim. Książka została wydana przez Wydawnictwo WAM.

Ksiądz Jan Kaczkowski przez wiele osób ceniony był za autentyczność w działaniu, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i osoby niewierzące. Był człowiekiem pełnym wiary, zapału do działania, posiadającym nieskończone pokłady dobra i optymizmu.

„Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość” stanowi poniekąd biografię ks. Jana Kaczkowskiego, który w ramach wywiadu snuje opowieść o swoim dzieciństwie, dorastaniu, edukacji, powołaniu, trudnościach jakie spotykał na swojej drodze kapłaństwa, niepewności czy jego niepełnosprawność nie będzie stanowić przeszkody do realizacji marzeń. Dzięki lekturze tej publikacji możemy poznać charakter, osobowość, sposób myślenia czy motywy działania tego wyjątkowego kapłana, który swoją działalnością inspirował innych ludzi do podejmowania wyzwań, spełniania marzeń i przede wszystkim bycia blisko w relacjach z rodziną i przyjaciółmi.

Ogromnym atutem książki jest mądrość i szczerość ks. Jana Kaczkowskiego, który z właściwym sobie dystansem i z perspektywy wielu własnych doświadczeń, odpowiada na pytania, z którymi wielu innych księży nie miałoby odwagi się zmierzyć, dotyczące m. in. in vitro, antykoncepcji, sumienia człowieka, bioetyki, jak również problemów z którymi boryka się aktualnie polski Kościół katolicki.

Książka „Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość” z pewnością skłoni Was do refleksji i przemyśleń. Będziecie mogli zweryfikować swoje poglądy i spojrzeć na pewne sprawy z całkowicie innej perspektywy.

Miłej lektury!

PS Na marginesie warto wspomnieć, że kupując tę książkę, wspieracie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio prowadzone przez ks. Jana Kaczkowskiego.

Dodaj komentarz