Forum

Teo-logicznie

Zachęcamy do zadawania pytań.

3 wątków

Czyściec

Ostatnia wiadomość Wera - 106 dni temu

Dlaczego w Piśmie Świętym nie ma wzmianki o czyścu? Co duchowni próbują nam uzmysłowić ( jaki faktycznie jest sens tego słowa)?  Może to ziemskie istnienie czy może w nowym wcieleniu?  Bóg ma humor i zaskakuje w najmniej oczekiwanym momencie, pod warunkiem że Mu się ufa:) Jak wytłumaczyć obecność ducha osoby przechodzącej do drugiego świata, choćby dzieliło miliony kilometrów? 

Bóg w kościele

Ostatnia wiadomość Xxx - 106 dni temu

Bóg jest nie tylko w kościele, choć wiele razy wmawia się nam, że trzeba chodzić do kościoła, bo Tam jest Bóg. Że bez kościoła nie ma Boga. Uczestnictwo we mszy świętej może pogłębić wiarę, a tym bardziej w Komunii Świętej. Dużo też zależy od wiary, duchownych.  Ostatnie wiele mówi się o apostazji. Nie zawsze z braku wiary ale też z obrzydliwości zwierzchników kościoła ( nie wszyscy),  o których ostatnio głośno. Komunia Św. może być też duchowa ( nie fizyczna).  

??

Ostatnia wiadomość AnnaZuzanna - 42 dni temu

Witaj Nieznajomy:-)Ja bardzo chętnie porozmawiam o życiu, wierze i na inne tematy Zapraszam do rozmowyPozdrawiamAnia

KAPLICZKI BEZ CENZURY

KAPLICZKI BEZ CENZURY

2 wątków

Niesamowite historię kapliczek w Twojej okolicy.

Ostatnia wiadomość Safety Checker - 174 dni temu

W moim życiu już kilka razy doświadczałem pomocy Kościoła Chwalebnego. Absolutnie nie jest to jakaś bujda, tylko fakty. O niektórych sytuacjach można powiedzieć, że są błahe i dość prozaiczne. Inne zaś pokazują już większą moc tych, którzy obcują za nami w niebie. Mam wrażenie, że w nas wierzących jest bardzo dużo zwątpienia. Czasami może się to wydawać dość frustrujące, niekiedy nawet przyprawiać wątpiących o dreszcze. Wiara ma to do siebie, że potrafi wystawić na próbę. Kluczowym aspektem w tej układance jest Chrystus. Śmiem twierdzić, że nie jest to nic odkrywczego, ponieważ w Kościele bardzo dużo się mówi na temat obecności Jezusa w codzienności. Pragnę jednak w tym miejscu zauważyć równie ważny aspekt, a zarazem bezpośrednio związany z Jezusem. Mam na myśli obcowanie świętych. W nauce Kościoła spotykamy się z tym, że życie tutaj na Ziemi jest wędrówką – pielgrzymką, zaś przeznaczeniem tego ziemskiego bytu jest zbawienie. Wiadomo też, że dokonało się ono przez śmierć i zmartwychwstanie Syna Bożego. Dywagując nad kwestią życia po śmierci, w odniesieniu wiary, nie możemy patrzeć na umarłych inaczej niż przez pryzmat wieczności. Mówiąc w dużym uproszczeniu, właśnie tutaj na Ziemi zdobywamy życie wieczne, w którym przez cały czas mamy udział. Kościół w swojej mądrości niektórych ludzi ogłasza świętymi. Staje się to przez fakt rozeznania woli Boga pod natchnieniem Ducha Świętego. Sam proces kanonizacyjny jest skomplikowany i ma sporo zagwozdek. Sama sytuacja związana z badaniem życia potencjalnego świętego i potem ogłoszenie decyzji ukazuje bardzo ważny i niepodważalny argument, że święcie są w Kościele kimś tak istotnym, że bez nich jako wspólnota byśmy bardzo wiele stracili. Fakt tego, że ktoś nie został wyniesiony na ołtarze nie wpływa na jego status w niebie. Po prostu, my jako ludzie, potrzebujemy takich zewnętrznym znaków, pewnych bodźców, które zmobilizują, popchną nas do działania ku dobru. Osoba, której nadaje się godność świętego jest ktoś kto przyczynił się do wzrostu ładu moralnego i daję przyszłym pokoleniom perspektywę w duchu nadziei i wiary. Orędownictwo świętych niewątpliwie wpływa pozytywnie na naszą relację z Ojcem. Oni oglądają go twarzą w twarz i mogą zanosić przed Jego niebiański tron nasze błagania. Ich wiara w Stwórcę daje nam perspektywy do coraz większego wzrastania w społeczności świętych. Oczywiście to wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszych motywacji i pragnienia bliskości Boga.

Poezja Księży

Poezja Księży

1 wątków

Wasze ulubione wiersze księży poetów.

Ostatnia wiadomość Agnieszka - 266 dni temu

Dziękujemy za reakcję i odpowiedź na nasz apel. My również uwielbiamy poezję księdza Twardowskiego, bardzo ją sobie cenimy. Z całą pewnością wspomniany przez Panią wiersz, znajdzie miejsce aby opublikować go na łamach naszego portalu. Zachęcamy do czytania poezji księży:-)Pozdrawiamy serdecznie!

Prawnicze Czwartki

Wasze pytania.

0 wątków

Dział jest pusty, nikt jeszcze nie opublikował w nim żadnego wątku.

Dobre dla chrześcijan.

Przepiękne modlitwy.

0 wątków

Dział jest pusty, nikt jeszcze nie opublikował w nim żadnego wątku.

Nawrócenie? w jaki sposób?

0 wątków

Dział jest pusty, nikt jeszcze nie opublikował w nim żadnego wątku.

Motywacyjne cytaty świętych.

1 wątków

cytat

Ostatnia wiadomość Małgosia - 167 dni temu

"Otrzymacie wszystko o co poprosicie przez odmawianie różańca"-taką obietnicę dała Matka Boża (1464) bł. Alanowi Rupe-

Grupy reformacyjne.

Spotkania studenckie KSM - kiedy? gdzie?

0 wątków

Dział jest pusty, nikt jeszcze nie opublikował w nim żadnego wątku.

Pomódlmy się wspólnie.

Modlitwa za...

0 wątków

Dział jest pusty, nikt jeszcze nie opublikował w nim żadnego wątku.

Modlitwa do...

0 wątków

Dział jest pusty, nikt jeszcze nie opublikował w nim żadnego wątku.

Proszę o modlitwę.

0 wątków

Dział jest pusty, nikt jeszcze nie opublikował w nim żadnego wątku.